Na co holky nejvíc letí? Přece na pánské košile!

Nevěříte? Dlouhodobým pozorováním jsem odhalil, že ženám se na mužích nejvíc líbí pánská košile! Jen se podívejte na pár romantických filmů, po noci plné vášně následuje snídaně do postele a zamilované ráno a co má žena na sobě? Bingo! Pánskou košili! Proč by si ji asi jinak oblékala, kdyby ji její milovaný neměl předtím na sobě a kdyby se jí prostě a jednoduše nelíbila?

Chtěl jsem si potvrdit, že mám pravdu, a tak jsem začal pročítat blogy a články na internetu. A když jsem si přečetl tenhle, měl jsem jasno. Jen si trochu říkám, chlapi, bacha, ať si za každé situace zachováme tvář a styl! Na druhou stranu, co bych pro svou novou lásku neudělal?

 Poznali jsme se na mém maturitním večírku a teď spolu čerstvě randíme.  Měl bych tedy vylepšit svůj šatník o pár sexy pánských košil, abych měl na rande co na sebe. Nebo vlastně, aby měla moje holka co na sebe po noci plné lásky? Nakonec, je přece jedno, kdo bude ty košile víc nosit, hlavně, že nám to spolu bude klapat!

O to líp bych měl vybírat, jaké košile si do šatníku přidám. Nejdřív se podívám, co už doma mám. Protože si myslím, že první dojem je nejdůležitější, pořídil jsem si na své občasné brigády několik klasických pánských košil – modrobílou elegantní kostkovanou, decentní košili s jemným šedým proužkem, tmavou košili, která má místo límečku originální stojáček, taky neutrální bílou pánskou košili s krátkým i dlouhým rukávem. Ty s dlouhým se hodí i do obleku. Některých je potřeba víc, pamatuju se, kolik jsem jich v tanečních úspěšně propotil. Byl jsem rád, že jsem někde našel poučení jak košili, oblek, boty, kravatu a pásek sladit dohromady.

Tak zjišťuju, že jsem z některých svých košil trochu „povyrostl“. Myslím, že je načase naplánovat, jaké nové košile si obstarám… Podle současných módních trendů bych si měl pořídit nějaké pánské košile s dvojitým límcem, jsou teď hodně oblíbené a je fakt, že se mi docela líbí. Nějak si ale nejsem jistý, jestli mi víc sluší slim košile, anebo mám raději zůstat u pohodlného klasického střihu. Chtělo by to módního poradce, teda myslel jsem asi spíš poradkyni… J

Zvedám telefon a zvu ji k sobě, na obrazovce mám nachystaných několik oken s fotkami pánských košil, ať má Martinka z čeho vybírat. Konečně je tady, rád ji vidím a košile se mi málem vytrácejí z hlavy… Ale pak si všímám jejího nadšení z toho, že od ní chci vážně poradit. Vrhá se na hromady fotek s pánskými košilemi a pouští se do nemilosrdného vybírání. Po dvou hodinách už nám z toho jde hlava kolem. Je načase provětrat mozek, takže vyrážíme na procházku do parku a bereme s sebou psa, který se radostí nad nečekaným venčením div nepřetrhne.

Pánské košile nám ale nějak nejdou z hlavy, takže za chvíli si místo zamilovaných slov špitáme, co mají kolemjdoucí muži na sobě, jak jim košile padne, jestli nevypadá obnošeně nebo staromódně… Chvílemi si připadám jak hlídka módní policie při razii. Ty košile se nám vážně dostaly pod kůži!

Vracíme se zpátky domů a nejsme o nic chytřejší. Domlouváme se radši na blížící se víkend a necháváme téma pánských košil na chvíli u ledu. Stejně potřebuju pomoct našim na zahradě. Vyprovázím Martinku a jdu se převléknout do pracovního. Staré pohodlné džíny, tričko a flanelovou košili, protože teď večer už je trošku zima. Pouštím se do sekání dřeva, fyzická dřina mě vždycky zbaví dotěrných myšlenek…

Najednou je Martinka zpátky, prý si u mě asi zapomněla telefon. Utírám si pot z čela a jdu jí ho pomoct hledat… Objevil se rychle, zůstal v předsíni na botníku, kde jsme sundávali psovi obojek… Dostanu pusu jako nálezné, moje láska se přitulí do mé staré flanelové košile a šeptá mi, že tahle košile mi nejspíš sluší ze všech nejvíc!